• KALİTE KONTROL EKİP DENEYİMİ ve YETKİNLİĞİ

  Deneyimli kalite kontrol ekibimiz, güncel yazılımlarımız ve kontrol ekipmanlarımızla, üretim sürecini ara denetimlerle doküman ve standartların gereklerini sağlamaktayız. Ürünlerimizin teslimat öncesi son denetimlerinde elde edilen başarılı sonuçların, üretim sürecindeki ara denetimlerin başarısı olduğunun bilincindeyiz.

 • HAMMADDE ANALİZ KONTROLLERİ

  Satın alınan ve üretimde kullanılan hammaddelerin, giriş kontrol ve üretim süreci içerisinde spektrial analizleri yapılıp raporlanmaktadır. Spektral analiz ölçüm kabiliyetlerimiz; aluminyum alaşımları, magnezyum alaşımları, demir-çelik malzeme alaşımları ve çinko alaşımlarının analizlerinin yapılmasıdır. Yapılan analiz sonuçlarının standartlara uygunluğu karşılaştırılarak net sonuçları görmekteyiz. Özellikle döküm parça üretiminde hammadde analiz sonuçları ve üretim aşamalarında ergitme fırınından alınan örnekler, toplam ürün kalitesinin başlangıç noktasıdır.

 • HASSAS ÖLÇÜMLER ve BOYUTSAL KONTROLLER

  Parçaların boyutsal kontrolleri hassas CMM’lerde ve katı moldeller dosyaları üzerinden ölçüm yapma kabiliyetindeki yazılımlar ile sağlanmaktadır.

  Karmaşık geometrili döküm parçaların ilk örnek ürün ölçümlerini, üretim aşamasında değişkenlikleri fark edebilen Optik Ölçüm Sistemi ile sağlamaktayız.

 • METAURJİK TESTLER ve AR-GE AMAÇLI ALAŞIM GELİŞTİRME

  Ürünlerimizin metalurjik testleri, laboratuar çalışmaları ve iç yapı kontrolleri firmamız bünyesinde yapılmaktadır. Aluminyum ve mağnezyum alaşımlarının mekanik özelliklerinin geliştirmek amaçlı firmamız bünyesinde kendi projelerimizi de yürütmekteyiz. Alaşım geliştirme çalışmalarımızda, master alaşım katkısı ile döküm parçanın mekanik özelliklerini geliştirip, etkilerini görebileceğimiz çalışmalarımız devam etmektedir.

 • KARMAŞIK GEOMETRİK TASARIMLAR ve DAR TOLERANSLAR

  Döküm veya blok malzemeden üretilmiş parçalarda istenen hassas toleranslar her zaman karşılaştığımız normallerdir. Bu istekleri karşılamak için, ölçüm ekipmanlarımızın kalibrasyonlarına önem veriyor ve takip ediyoruz. Üretimdeki ölçüm sonuçları ile teslimat öncesi son ölçüm sonuçlarını karşılaştırıp, bu ölçümleri değerlendirip, kontrol altında tutuyoruz.

 • PERİODİK ÖLÇÜMLER ve OPTİK KARŞILAŞTIRMALAR

  Döküm parçaların zaman içerisinde aşınma /yıpranma ve diğer boyutsal değişimleri periodik zaman aralıklarında kontrol edip, özellikle büyük ebatlı döküm parçaların 10-100 mikron hasasiyete kadar değişimini nokta bulutları ve renk skalası ile takip ediyoruz. Gerektiğinde kalıp veya model üzerinde iyileştirme çalışmaları ile zaman içinde oluşan bu hataları gideriyoruz.

 • 1. Organize Sanayi Bölgesi Ahi-Evran Mahallesi 209 sokak. No:25 Sincan - Ankara/TÜRKİYE

HAKKIMIZDA

Rutaş Ltd.Şti’ni 1988 yılında; basınçlı döküm, kalıp yapımı ve talaşlı imalat alanlarında üretim yapmak amacı ile kurduk. Kuruluşundan bu güne üretim kalitesinin üst seviyede tutulmasını sağlamak amacı ile, yatırımlarımızı ve teknolojik yenilikleri, ürettiğimiz parçalara uygulamaya büyük önem verdik.

HİZMETLERİMİZ
 • Mekanik Tasarım
 • Döküm
 • Talaşlı İmalat
 • Yüzey İşlemler
 • Kalite Kontrol
© Copyright 2021 RUTAŞ Tüm Hakları Saklıdır